Notika vīzijas prezentēšana par topošo Cēsu radošo un digitālo kvartālu

Ceturtdien, 25.februārī, notika vīzijas prezentēšana tiešsaistē par topošo Cēsu radošo un digitālo kvartālu, kas atradīsies bijušās “MRU” ražošanas un saimniecības telpās.


Tiešsaistes pasākumā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs iepazīstināja ar līdzšinējo Cēsu novada ceļu līdz kļūšanai par Latvijas radošo un digitālo industriju magnētu. Ar savu uzņēmumu pieredzes stāstiem dalījās vairāki aktīvi cēsnieki. Pēdējā pasākuma daļā Cēsu novada administrācijas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis stāstīs par topošā projekta vīziju.


Cēsu novada administrācijas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis min, ka “šo projektu pielīdzinām esošajam veiksmīgajam piemēram – koprades mājai SKOLA6, kas no nezināmā ir izaudzis gan par daudzu uzņēmēju veiksmes stāstu, gan arī tas izveidoja spēcīgu radošo uzņēmēju kopienu. Šajā projektā iedvesmojamies no Tartu radošo industriju centra “Aparaaditehas”, Amsterdamas “A-lab”, Berlīnes “Betahaus” un citiem līdzīgiem projektiem, kas tapuši degradētajās teritorijās”, turpina Egliņš-Eglītis.


“Visā pasaulē redzam veiksmīgus piemērus, kur pamestas ražošanas telpas atdzimst par radošajiem, digitālajiem, IT vai mākslas kvartāliem. Šāda ēkas izmantošana rada vilkmi daudzu jomu profesionāļiem ne tikai no lielpilsētām, bet arī no ārzemēm. Ceram un ticam, ka šis būs interesants objekts gan cēsniekiem, gan viesiem, gan uzņēmumiem no citām Latvijas pilsētām. Jo rādīsim un akcentēsim Cēsis ne vien kā investīciju vietu, bet arī kā izcilu vietu dzīvei!”, uzsver Jānis Rozenbergs.


Cēsu novada pašvaldība kā savu ilgtermiņa mērķi ir noteikusi augstu iedzīvotāju dzīves kvalitāti, saglabātu un attīstītu pilsētvidi, veicinot uzņēmējdarbību un inovāciju attīstību novadā, labiekārtojot industriālās zonas, tai skaitā attīstot degradētās teritorijas attīstību bijušās “MRU” ražošanas un saimniecības telpās. Līdztekus šim projektam tiks labiekārtots arī Stacijas laukums un veikta Raiņa ielas pārbūve.


Cēsu radošā un digitālā kvartāla darbības uzsākšana plānota 2022.gada pirmajā pusgadā. Ēku projektēšana tiks uzsākta tuvākajā laikā.


Cēsu neredzīgo biedrības mācību un ražošanas uzņēmums (MRU) dibināts 1952.gadā, lai palīdzētu redzes invalīdiem rehabilitēties, sniedzot iespēju strādāt. Kopš 1960.gadu sākuma uzņēmuma pamatprodukcija bija skārda vāciņu ražošana, bet tam līdztekus tika ražoti arī korķi, elektrisko kontaktu rozetes un dažādi tehniskie pamatlīdzekļi neredzīgajiem. Telpās nenotiek saimnieciskā darbība kopš 2004.gada.